Mediacja ma moc!!! – VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych

     W środę – 19 października uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie: Martyna Korchowiec, Patryk Bassara i Radosław Butyński pod opieką Pani Edyty Świstowicz-Mazur udali się do Rzeszowa na VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych.

     Kongres został zorganizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Podkarpackie Centrum Mediacji przy współpracy Instytutu Badań Edukacyjnych. W spotkaniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Pani Ewa Leniart, sędziowie, prawnicy i mediatorzy.

     Udział w warsztatach pozwolił uczniom na poznanie metod pomocnych w rozwiązywaniu sporów, wejście w rolę mediatora i próbę swoich sił w rozwiązywaniu konfliktu, a także integrację z mediatorami rówieśniczymi z całego Podkarpacia. Ponadto podczas spotkania można było przyswoić sobie wiele cennych informacji na temat mediacji, a także wysłuchać wypowiedzi zaproszonych gości na temat procesu mediacyjnego.

     W Zespole Szkól im. gen. Józefa Kustronia obchodziliśmy w tym roku – podobnie jak i w roku ubiegłym – SZKOLNY TYDZIEŃ MEDIACJI, w ramach którego uczniowie z naszej szkoły nagrali audycje w Katolickim Radiu Zamość i Radiu FARA w Jarosławiu, poświęcone zagadnieniom mediacji.

     20 października zaś przypadał w tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji  i  w tym dniu w szkolnym Radiu GIT została wyemitowana audycja, w której również  przybliżono zamysł mediacji, a także zapoznano słuchaczy z zasadami, jakich musi trzymać się mediator podczas rozwiązywania konfliktów.

     Wszystkie te przedsięwzięcia związane z procesem mediacyjnym pokazują, iż mediacja ma moc!!! Jest to idealna metoda rozwiązywania konfliktów, o czym mogli przekonać się uczniowie Zespołu Szkół w Lubaczowie i to nie tylko ci, którzy brali udział w kongresie. Skorzystaj z mediacji!!!

M. Korchowiec, R. Butyński, P. Bassara

Comments are closed.
Skip to content