MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE

  1. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 27-30 października 2022 r.

Targom towarzyszyć będzie tradycyjnie Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, nagradzający dzieła wybitne z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna, 25. odsłona Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie inspirowana polskim romantyzmem. Nie bez przyczyny, bowiem w 2022 roku przypada 200. rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, uważanych za początek romantyzmu w Polsce.

Hasłem przyświecającym 25. odsłonie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest cytat z dzieła Juliusza Słowackiego.

„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba…”

Miłość, wolność, młodość, bunt przeciwko kanonom i konwencjom, rozkwit indywidualizmu, uznanie wyższości ducha nad materią, tajemniczość, fantastyka, wyobraźnia, pojmowanie natury jako żyjącej i czującej całości, nawiązania do ludowości – to romantyczne ideały, którym jesteśmy wierni nawet 200 lat później.

Tegoroczna edycja Targów to wydarzenie, które połączy tradycyjną formułę targów w hali z działaniami online na Wirtualnej Platformie.

Wystawcy, Zwiedzający i Autorzy będą mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu w formie online.

Spotkania autorskie, panele dyskusyjne i debaty streamowane na żywo dostępne będą na stronie targów https://ksiazka.krakow.pl.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania literackich emocji!

Comments are closed.
Skip to content