GALA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2023

W czwartkowe przedpołudnie (23.11) w naszej szkole odbyła się IV Gala Przedsiębiorczości, która rozpoczęła się od koncertu akordeonowego w wykonaniu Marka Majchera. Występ ten pełen piękna, inspiracji i emocji, na długo pozostanie w naszych sercach.

Gościem specjalnym wydarzenia był dr. Adam Góral Konsul Honorowy Republiki Słowacji, założyciel i Prezes Grupy Asseco Poland, przeprowadził wykład pod tytułem “Świat nowych możliwości”. Prelekcja nakierowana była na wdrażanie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie przedsiębiorczości i IT. Pan Adam przedstawił także historię firmy, którą zarządza oraz zachęcał młodzież do podejmowania wyzwań życiowych i realizacji swoich marzeń. Zwrócił również uwagę  na wartość i efektywność pracy zespołowej. Obecność  tak zacnego gościa stanowiła nie tylko inspirację, ale także źródło motywacji dla wszystkich zgromadzonych na uroczystości.

Niezwykle ważnym momentem było również podpisanie umowy współpracy między Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Jarosławiu a Zespołem Szkół im. gen. Józefa Kustronia. Celem umowy, jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy, łącznie z wymianą doświadczeń, jak też umożliwienie uczniom uczestnictwa w różnych formach edukacji, do których należą wizyty studyjne oraz wspólna organizacja działań o charakterze naukowo-dydaktycznym. Ta inicjatywa z pewnością wpłynie na rozwój edukacyjny uczniów oraz poszerzenie możliwości zdobywania wiedzy.

W trakcie uroczystości miało miejsce także podsumowanie Programu Stypendialnego, który w placówce jest prowadzony od 2017 roku we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja.  Wręczono podziękowania Darczyńcom, którzy wspierają rozwój tego programu i współpracują z Zespołem Szkół. 
Do grona osób zaangażowanych w rozwój programu stypendialnego oprócz Darczyńców należą również przyjaciele Zespołu Szkół- mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, którzy od dwóch  lat  ofiarowują przedmioty na ZS-bazarek, a sprzedaż ich zasila  subkonto szkoły w kwocie ok. 4700. To również dzięki  nauczycielom  i pracownikom szkoły, którzy należą do Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia i wpłacają miesięczne składki na konto stowarzyszenia to również oni  przekazują  1% swojego podatku na fundusz stypendialny. Nie bez znaczenia jest  działalność uczniowskiej firmy e-grosik. Kwotę 3000 zł  przekazał również Zarząd Powiatu Lubaczowskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Realizujemy marzenia uczniów”. Co ważne wszystkie zebrane środki finansowe zostały podwojone przez Fundację Świętego Mikołaja.

Darczyńcami programu stypendialnego w roku szkolnym 2023/2024 są:

Wiesław Hałucha Alventa S.A., Fundacja Świętego Mikołaja, Zarząd Powiatu Lubaczowskiego, Janusz Baran Zakład Laminatów Poliestrowych, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, Tomasz Hawrylak Instal Center-Usługi hydrauliczne, Jacek Korzenowski Centrum Medyczne KORMED, Jan Mazurek Radio-Serwis, Ryszard Świdniak „MAG-TRANS”,
Tadeusz Załuski FHU Mechanika Pojazdowa, Lucyna Hypiak ( absolwentka Zespołu Szkół),  Kazimierz Rymarowicz Amatorski Klub Sportowy „LEGIA” Oleszyce, Nadleśnictwo Lubaczów, Spółdzielcza Grupa Producencka KRESY,  Fabryka Maszyn Lubaczów sp. z o.o., Piotr Gryniewicz PGnet, Rada Rodziców przy Zespole Szkół,  Edyta Błakita Sklep URWIS, Jan Szyk Zakład Instalacyjny WOD.-KAN. CO i GAZ, Piotr Wronowski „Pawbud” , Marta Żulewicz- Sklep Obuwniczo-Przemysłowy, Czesław Tomków Zakład Usługowo Handlowy, Edwin Bogusz Ejmax s.j Bogusz i Wspólnicy, Edwin Bogusz Megaton,  Stanisława Juźko F&K Salon Fryzjersko-Kosmetyczny, Uczniowska firma e-grosik, Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach działający przy Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych „RAZEM”.

Swą wdzięczność wyraziliśmy także dla Fabryki Maszyn Lubaczowie sp. z o.o., która to przekazała do placówki drukarkę 3D, skaner i zastaw komputerowy do celów edukacyjnych uczniów.

Podczas Gali wyróżniono również uczniów, którym przyznano stypendia w ramach Programu Stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja. Z dumą wymieniano ich nazwiska oraz klasy, reprezentujące różne kierunki kształcenia. To dzięki wsparciu finansowemu naszych darczyńców umożliwiło nam wsparcie tak licznej grupy uczniów.

Stypendyści  Fundacji Świętego Mikołaja to:

1.Kurdziel Katarzyna klasa I technikum ekonomiczne

 1. Chomyszyn Konrad klasa I technikum budowlane
 2. Wojtuch Wiktoria klasa IV technikum ekonomiczne
 3. Tokarz Jakub klasa V technikum logistyczne
 4. Maciołek Wojciech klasa II technikum logistyczne
 5. Kulczycka Michalina klasa I technikum mechaniczne
 6. Motyka Jakub klasa IV technikum informatyczne
 7. Wawrzoszek Julia klasa III technikum ekonomiczne
 8. Zarosa Martyna klasa IV technikum ekonomiczne
 9. Śliwa Milena klasa I technikum logistyczne
 10. Sierżega Daria klasa IV technikum ekonomiczne
 11. Mielnik Nikola klasa IV technikum ekonomiczne
 12. Ważna Karolina klasa V technikum ekonomiczne
 13. Szynal Rafał klasa I technikum informatyczne
 14. Siten Dawid klasa III technikum informatyczne
 15. Zarosa Weronika klasa I technikum logistyczne
 16. Szynal Maciej klasa II technikum geodezyjne
 17. Patyk Klaudia klasa III technikum logistyczne

Gala Przedsiębiorczości 2023 nie tylko podkreśliła osiągnięcia uczniów, ale także ukazała ogromne zaangażowanie przedsiębiorców oraz darczyńców, którzy wspierają rozwój szkolnej społeczności. Był to dzień pełen inspiracji, refleksji i uznania dla wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej szkoły.

Comments are closed.
Skip to content