„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta” – podsumowanie akcji ,,Pomóż kotom przetrwać zimę”

Zespół Szkół od lat angażuje się w liczne akcje charytatywne. W listopadzie br. postanowiliśmy po raz pierwszy w naszej szkole zorganizować akcję pomocy bezdomnym kotom.

Uwielbiamy koty, przytulamy je, głaszczemy, zachwycamy się ich mruczeniem, ale nie zawsze zastanawiamy się, w jakich warunkach przetrwają zimę. Wielokrotnie udowodniliśmy, że los ludzi jest dla nas bardzo ważny, a tym razem pokazaliśmy również, że los tych bezbronnych zwierząt także nie jest nam obojętny.

Nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione. Otrzymaliśmy podziękowanie, którego treść prezentujemy poniżej.

Trzeba rozmawiać z drugim człowiekiem, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, własną wizją świata… Świata przyjaznego zwierzętom. Parę zdań wymienionych przypadkiem, kilka słów rzuconych w pośpiechu wydało nie byle jaki plon. Plon w postaci cudownej inicjatywy – pomocy kotom wolno żyjącym. Tym razem nasze działania wspomógł Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Wspaniali nauczyciele szkoły wraz z równie wspaniałą młodzieżą zorganizowali zbiórkę, z której dochód został przekazany na wolno bytujące lubaczowskie koty.

Szczególnie gorące podziękowania kierujemy na ręce Pani Edyty Świstowicz-Mazur, bez której zaangażowania ta piękna akcja nie doszłaby do skutku. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za życzliwość, dziękujemy wszystkim, których drobny gest zapewnił taką masę dobroci. Z zebranej kwoty 3050 zł część trafi na potrzeby naszych działkowych podopiecznych (zakupiona zostanie karma na zimę i przeprowadzone będą cztery zabiegi sterylizacji + koszty leczenia), a część (1000 zł) zostanie przekazana dwóm lubaczowskim organizacjom, które również mają sekcje dla kotów i wykonują świetną pracę na rzecz zwierząt.

Jesteśmy bardzo wzruszeni wielkim sercem i wysokością datku, który będziemy rozliczać na stronie FB „Ja w sprawie kota…”.

Renata i Tomasz Kubrakowie

Comments are closed.
Skip to content