O Zespole Szkół w Lubaczowie, jako szkole wielu perspektyw…

O Zespole Szkół w Lubaczowie, jako szkole wielu perspektyw
– tym razem na antenie Katolickiego Radia Zamość

W środę – 22 marca br. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się do studia Katolickiego Radia Zamość – z siedzibą w Lubaczowie, aby nagrać kolejną audycję z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”, przygotowywaną co miesiąc przez społeczność naszej szkoły. Tym razem przed mikrofonem zasiedli: Aleksandra Szwed, Amelia Tabaczek, Kamila Kaczmarska, Natalia Metyk, Sophia Hryn, Natalia Kornaga, Oliwia Głuszek, Jarosław Ważny oraz prowadząca audycję — pani Edyta Świstowicz-Mazur.

W trakcie rozmowy przedstawiliśmy swoje spostrzeżenia dotyczące tego, w jaki sposób Zespół Szkół w Lubaczowie pozwala nam się rozwijać. Uczestnicy zdradzili, co przekonało ich do wyboru właśnie tej szkoły średniej, która określona została mianem „szkoły wielu perspektyw”, dającej uczniom wiele możliwości. Rozmowa dotyczyła także aktualnej oferty rekrutacyjnej Zespołu Szkół. Wymieniliśmy kierunki kształcenia oraz powiedzieliśmy o tym, w jakich kursach i projektach bierze udział młodzież. Wspomnieliśmy również o stypendiach, które można uzyskać, będąc uczniem naszej szkoły.

Jako Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, miałem okazję opowiedzieć o tym, że w naszej szkole poza nauką podejmuje się wiele inicjatyw. Przedstawione zostały działania Samorządu Uczniowskiego, jako instytucji wewnątrzszkolnej, angażującej uczniów. Podejmowane przedsięwzięcia sprawiają, że szkoła jest miejscem, do którego uczniowie przychodzą nie tylko z myślą o uczniowskich obowiązkach.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wysłuchania audycji już w najbliższą sobotę – 15 kwietnia o godz. 17.05 na antenie KRZ lub na stronie szkoły w zakładce: „Audycje”.

Jarosław Ważny

Audycja w KRZ - kwiecień - cz.1
Audycja w KRZ - kwiecień - cz.2
Comments are closed.
Skip to content