83. rocznica śmierci gen. Józefa Kustronia – Święto Szkoły

Jak co roku w dniu 16 września obchodziliśmy Święto Szkoły. To już 83. rocznica śmierci generała Józefa Kustronia – patrona Zespołu Szkół w Lubaczowie.

Ważną częścią uroczystości była Msza św. odprawiona w hali sportowej przez ks. Dziekana Andrzeja Stopyrę.
W homilii ksiądz wspomniał o wielkiej odwadze i oddaniu ojczyźnie bohaterów września 1939r.

Po zakończonej mszy rozpoczęła się część artystyczna, w której zaprezentowali się uczniowie  Zespołu Szkół. Podczas niej mogliśmy wysłuchać wzruszających tekstów wierszy i piosenek. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z biografią gen. Kustronia.

Dyrektor Szkoły – Pan Andrzej Nepelski w swoim przemówieniu, które rozpoczął od słów Zbigniewa Herberta: „Naród, który traci pamięć, traci sumienie” – podkreślił jak ważne jest, by młode pokolenie, wychowane w niepodległej Polsce, pamiętało o bohaterach, którzy oddali życie w imię wolnej ojczyzny.

Zgodnie z tradycją w tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie przy sztandarze szkoły.

Obchody Święta Szkoły były znakomitą okazją do podsumowania realizowanego w naszej szkole projektu ERASMUS+ “Mobilni teraz, kreatywni w przyszłości”, w ramach którego 40. uczniów w czasie ubiegłego roku szkolnego, odbywało staże w Hiszpanii, zdobywając doświadczenia zawodowe i rozwijając swoje kompetencje.
Pan Dyrektor Andrzej Nepelski wręczył certyfikaty uczestnictwa w projekcie zarówno uczniom, jak i ich opiekunom.

Po zakończeniu uroczystości na hali sportowej, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy obelisku upamiętniającym generała Józefa Kustronia.

Comments are closed.
Skip to content