UCZNIOWIE SZKOŁY…MEDALISTAMI MP W WARCABACH

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły (uczestnicy szkolnego koła warcabowego) podczas XXXIX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych rozgrywanych w dniach 19-24 kwietnia br. w Szklarskiej Porębie.

Zawody rozgrywane były w kategoriach do lat 10, 13, 16, 19 i 23 w grze długiej (klasyczna czas 3 godziny na partię), aktywnej (czas ok 30 minut) i błyskawicznej (czas ok 10 minut).

Dawid Basznianin (klasa 2Tbg) został wicemistrzem Polski w grze klasycznej do lat 19 a Dawid Siteń (klasa 1Ti) w grze aktywnej został brązowym medalistą Polski w kategorii do lat 16. Obaj trenują w klubach: Dawid Basznianin  w LKS UNIA Horyniec-Zdrój a Dawid Siteń w MUKS Libero Basznia Dolna. Klub z Baszni Dolnej w klasyfikacji medalowej zdobył pierwsze miejsce a z Horyńca-Zdroju – drugie. Startował także klub z Stowarzyszenia Gier Umysłowych Czarni Oleszyce i w tej samej klasyfikacji zajął piąte miejsce.

Pod koniec czerwca ponownie zawodnicy wystartują w MP tym razem w warcabach klasycznych 64-polowych i i wszystko możliwe, że także wrócą z medalami. Teraz cierpliwie czekają bo za kilka dni ma być ogłoszona kadra Polski na wyjazd na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Turcja – sierpień) i  na mistrzostwa Świata (także Turcja – październik)