Sukcesy artystyczne naszych absolwentów!

    Dopiero przekroczyli próg naszej szkoły, a dziś słyszy o nich i patrzy na nich cała Polska, a nawet świat! Czy wiadomo o kim mowa? Chodzi o Paulinę Mazepę i Michała Kurka.

    To na scenie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie stawiali swoje pierwsze – bardziej dojrzalsze kroki i próbowali własnych sił występując podczas różnych uroczystości. Mieszkańcy Lubaczowa również mogli ich wielokrotnie podziwiać na scenach Miejskiego Domu Kultury czy Rynku.

    Zdaje się, że dopiero występowali przed społecznością szkolną, a dzisiaj czytamy o nich, słuchamy ich i podziwiamy…

    Kilka dni temu mogliśmy usłyszeć nowy singiel Pauliny Mazepy zatytułowany „Boję się”, będący wstępem do debiutanckiego albumu, którego premiera planowana jest na wiosnę 2024 roku. Warto dodać, iż  zarówno za teksty, jak i kompozycję odpowiada nasza absolwentka, a każdy utwór na płycie stanowi osobistą opowieść wyrażoną poprzez muzykę. 

    Klip do utworu „Boję się” został wyreżyserowany przez Bartłomieja Szurę. Kręcony  był we wrześniu 2023 roku na warszawskiej Pradze. Utwór ten nie jest jedynie utworem melancholijnym, mówi o poczuciu bezradności wynikającym z braku kontroli w różnych sytuacjach, ale najlepiej posłuchać i samemu dokonać oceny.

    Paulina  jest absolwentką wokalistyki jazzowej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, UMCS w Lublinie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatką licznych konkursów,  między innymi: Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwalu „Piosenkarnia” w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” w Warszawie, Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych, festiwalu „Open Stage” w Lublinie czy Festiwalu School & Jazz w Lubaczowie. Współpracuje z muzykami polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej. Brała udział w nagraniach płytowych, między innymi z Mariuszem Bogdanowiczem, Czesławem Mozilem, czy zespołem „HeavenUp”.

Instagram
Facebook
singiel "Boje się"

    Michała Kurka zaś możemy na co dzień zobaczyć na scenie Teatru Polskiego w Warszawie, ale i na scenie filmowej. Nasz absolwent współpracuje także z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Teatrem w Londynie, gdzie rozwija swoje aktorskie umiejętności.

    Niedawno ponownie mogliśmy podziwiać Michała na terenie naszego województwa – na deskach Siemaszki, gdzie występował gościnnie w „Wesołych kumoszkach z Windsoru”, ale warto dodać, iż debiut teatralny Michała miał miejsce w 2019 roku właśnie w tymże teatrze w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”.

    Michał ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – filię we Wrocławiu.  W świecie filmowym zadebiutował w roku 2016. Możemy go oglądać w różnorodnych produkcjach: „Pitbull”, „Szadź”, „Na sygnale”, „Na Wspólnej”, „Najlepszy”, „Zakochani po uszy”, „Ojciec Mateusz” czy „Miłość na zakręcie”, „Będzie dobrze, kochanie” czy „Maria nie żyje”. Jeśli zaś chodzi o nowości, to możemy dodać serial fabularny „Rafi”, który obecnie jest na platformie Polsat Box Go, a na wiosnę 2024  roku będzie w emitowany w Telewizji Polsat.

    Michał nieustannie doskonali swoje umiejętności, zarówno na scenie, jak i przed kamerą, zdobywając uznanie nie tylko widzów, ale i krytyków swoją wszechstronnością i zaangażowaniem w różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Społeczność Zespołu Szkół miała przyjemność podziwiać Michała już wielokrotnie na deskach teatru czy na ekranie.

    To doprawdy niesamowite, że uczniowie naszej szkoły zaszli tak daleko! Są oni dowodem na to, że jeśli coś sprawia nam przyjemność, to należy to rozwijać i nad tym pracować, ponieważ to dzięki swojej pracy i determinacji uczniowie Zespołu Szkół w Lubaczowie są dzisiaj znanymi artystami.

    Jesteśmy dumni z naszych absolwentów! Bardzo się cieszymy z ich osiągnięć i życzymy im dalszych sukcesów na niwie artystycznej. Paulina i Michał swoją postawą dowiedli, że można wiele osiągnąć, jeżeli się tylko tego naprawdę chce.

    Jeżeli tylko macie ochotę śledzić losy starszych kolegów, to nic nie stoi na przeszkodzie 🙂

 

Instagram
Facebook
Michał w TVN

Źródło – zdjęcia i filmy:

  • media społecznościowe Pauliny i Michała,
  • https://teatrpolski.waw.pl, https://www.teatr-rzeszow.pl/, https://dziendobry.tvn.pl/tagi/michal-kurek/, https://elubaczow.com, https://zlubaczowa.pl,
Comments are closed.
Skip to content