XII Powiatowy Turniej Wiedzy Psychologicznej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Starostwo Powiatowe w Lubaczowie serdecznie zapraszają na XII Powiatowy Turniej Wiedzy Psychologicznej.

 Lektura: „Człowiek istota społeczna. Wydanie nowe” – Elliot Aronson, Joshua Aronson, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2020.

Jeśli istnieje książka ponadczasowa, to jest nią właśnie ta. Wzbogacana, aktualizowana i niezmiennie ciekawa. To jedna z najważniejszych pozycji z obszaru psychologii społecznej. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wpływa na nasze myśli, emocje, przekonania i zachowania rzeczywista, wyobrażona lub zakładana obecność innych ludzi oraz w jaki sposób ty sam wpływasz na innych – trzeba ją przeczytać. Klasyczne eksperymenty, najważniejsze odkrycia przybliżają zagadnienia zjawisk zachodzących w relacjach międzyludzkich, agresji, uprzedzeń, sympatii, miłości, wpływu mediów, uzasadniania własnego postępowania.

 Jeżeli sądzisz, że używamy potęgi naszego rozumu do odkrywania prawdy, to dostrzeżenie, jak odporni na fakty stają się ludzie, którzy się z tobą nie zgadzają, cię sfrustruje. Najczęściej bowiem sięgamy po rozum, fakty i krytyczną analizę nie po to, by wyrobić sobie opinię, ale po to, by potwierdzić to, co już widzimy, czujemy czy sądzimy. Jak ujmuje to powieściopisarka Anaïs Nin, „nie widzimy spraw takimi, jakimi są; widzimy je takimi, jakimi sami jesteśmy” – fragment z polecanej książki.

 Turniej ma charakter testu pytań otwartych i zamkniętych wielokrotnego wyboru wyłącznie z książki proponowanej przez organizatora.

Nagroda główna: smartwatch lub czytnik e-book

Zachęcamy młodzież do udziału w tegorocznej edycji turnieju!

Termin turnieju: 15 czerwca 2023 r.

Termin zgłoszenia: 22 maja 2023 r. do pedagoga szkolnego.

Comments are closed.
Skip to content