Wyjazdowe lekcje ekonomii

Uczniowie klasy 4 tep i 4 tlp w dniu 13 grudnia udali się na wycieczkę dydaktyczną do Rzeszowa, w ramach której uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekonomicznej w rzeszowskim oddziale Narodowego Banku Polskiego i Urzędzie Statystycznym.

Zajęcia w Narodowym Banku Polskim pozwoliły naszym uczniom usystematyzować wiedzę na temat zadań banku centralnego oraz organów zarządzających bankiem. Uczestnicy zajęć mieli również okazję poznać zabezpieczenia stosowane na polskich banknotach i dokumentach. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa zabytkowych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w banku do przeliczania banknotów i monet oraz do księgowania operacji bankowych.

Na zakończenie pobytu w siedzibie NBP uczniowie skorzystali z  samoobsługowej maszyny do zamiany monet na banknoty. Automat przyjmuje monety o nominałach od 1 gr do 5 zł. Po zakończeniu operacji uczniowie otrzymali potwierdzenie w postaci wydruku, z którym udawali się do kasy NBP, gdzie wypłacona została im równowartość przyjętych przez automat monet. Niektórzy uczniowie opuszczali placówkę banku z o wiele lżejszymi plecakami, gdyż monety, które ze sobą przywieźli często ważyły nawet kilka kilogramów.

Kolejnym miejscem, które odwiedziła młodzież wraz z opiekunami był Urząd Statystyczny. Tam też uczestniczyli oni w kolejnych zajęciach edukacyjnych z zakresu statystyki publicznej. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo interpretować dane statystyczne, jak zbierać te dane i jak je analizować.

Przyjemnym zakończeniem wyjazdu był wspólny seans filmowy w kinie HELIOS.

Comments are closed.
Skip to content