WYCIECZKA KLASY ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

    W czwartek – 23 maja 2024 roku klasa 1 oddziału przygotowania wojskowego wyruszyła na wycieczkę, której celem było odwiedzenie kilku kluczowych miejsc związanych z historią
i geografią regionu oraz sprawdzenie swoich umiejętności fizycznych.

      Pierwszym punktem naszej wycieczki były forty Salis Soglio i Fort Pancerny nr XV „BOREK”  w Siedliskach, będące częścią umocnień Twierdzy Przemyśl, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Przewodnik opowiedział nam o ich historii oraz strategicznym znaczeniu podczas wojny. Mieliśmy okazję zwiedzić ich wnętrza, podziemne korytarze oraz stanowiska artyleryjskie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o trudnych warunkach życia żołnierzy oraz ich codziennych obowiązkach. Po świętnej lekcji historii pojechaliśmy na Kopiec Tatarski, tam oglądaliśmy piękny widok na panoramę Przemyśla.

      Następnie udaliśmy się na Kopystańkę, najwyższe wzniesienie Pogórza Przemyskiego. Pomimo deszczu, który zaczął padać podczas naszej wędrówki, udało nam się dotrzeć na szczyt. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się dużą determinacją i wytrwałością, pokonując śliskie i błotniste ścieżki. Z samego wierzchołka rozciągał się przepiękny widok na okoliczne lasy i wzgórza, co wynagrodziło nam trudy wspinaczki.

       Kolejną atrakcją naszej wyprawy był zjazd na tyrolce w Wańkowej, jednej
z najdłuższych  w Polsce, liczącej aż 1360 metrów długości. Mimo zmęczenia, uczniowie
z entuzjazmem podjęli to wyzwanie. Zjazd dostarczył wszystkim ogromnej dawki adrenaliny i radości. Instruktorzy zadbali o nasze bezpieczeństwo, a my mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy z zupełnie innej perspektywy.

Po zrealizowaniu zaplanowanych punktów wyprawy udaliśmy się na obiad do pobliskiej restauracji. Wszyscy z przyjemnością zjedli ciepły posiłek, który pozwolił nam na regenerację sił po dniu pełnym wrażeń.

       Rozmowy przy obiedzie oraz w drodze powrotnej były pełne entuzjazmu i wspomnień
z niedawno przeżytych przygód.

Wycieczka okazała się nie tylko doskonałą okazją do integracji klasy, ale także cenną lekcją historii i geografii. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje możliwości fizyczne, a także nauczyć się pracy zespołowej w trudnych warunkach. Pomimo deszczu i zmęczenia wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni niezapomnianych wspomnień.

    Trzeba tutaj zaznaczyć, że wycieczka była nagrodą w konkursie kibicowania podczas Biegu im. gen. Józefa Kustronia gdzie klasa 1opw zajęła 1 miejsce.
Dziękujemy dyrekcji szkoły i rodzicom za umożliwienie wyjazdu.

Comments are closed.
Skip to content