WARTE ZAPAMIĘTANIA – AKCJA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wiele sposobów staramy się czcić tę ważną dla nas Polaków datę. W związku z tym w tym roku proponujemy inicjatywę związaną ze znanymi Polakami.

Na czym polega akcja?

Podczas zajęć, ale również prywatnie zarówno uczniowie jak i nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły mogą tworzyć specjalnie na tę okazję zaprojektowane przez nas Karty cytatów znanych Polek i Polaków.

Takie myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy którą wykonujemy, dla naszego rozwoju i są WARTE ZAPAMIĘTANIA.

Akcja nosi tytuł „Warte zapamiętania” i jej patronem  jest grupa Superbelfrzy RP. Kartki nie są celem samym w sobie, ale za ich pośrednictwem chcemy zmobilizować jak największą liczbę osób do rozmów na temat znanych Polek i Polaków, których wypowiedziane przez nich ważne słowa, sentencje i myśli skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu i itd.

Oprócz tego, że powstaną kartki, które zamieszczać będziemy na wspólnej tablicy, zachęcamy do poznawania sylwetek znanych Polek i Polaków. Warto te kartki udostępniać w mediach społecznościowych, na stronach szkół i placówek oświatowych, by jak najwięcej osób miało szansę ich zobaczenia, przeczytania i przemyśleń.

KAŻDY MOŻE WYBRAĆ SOBIE KARTĘ, KTÓRA MU NAJBARDZIEJ ODPOWIADA. MOŻNA WPISAĆ CYTAT ZNANEJ POLKI LUB POLAKA, ALE TAKŻE DODAĆ ICH ZDJĘCIE.

                                                                                                                                                                                                                          Źródło: www.superbelfrzy.edu.pl

Comments are closed.
Skip to content