W kręgu rozważań o miłości na antenie Radia Fara i KRZ

    W związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Walentego młodzież z Zespołu Szkół w Lubaczowie rozmawiała na antenie Radia Fara i Katolickiego Radia Zamość o miłości.

    Bezcennymi wartościami są wiara i nadzieja, ale „największa jest miłość” – woła św. Paweł. O znaczeniu miłości w życiu człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Jest ona nieodzownym warunkiem nie tylko życia wiecznego, ale również warunkiem pokoju, szczęścia i radości człowieka. Istnieje tak długo, jak istnieją ludzie, towarzyszy nam przez całe życie – od dzieciństwa aż do śmierci. Miłość daje szczęście i nadaje naszemu życiu sens, ale… bywa też trudna…

    Co to znaczy, że „miłości trzeba się uczyć”? Czy wymaga ona poświęceń? Co należy zrobić zanim wypowie się słowo „kocham”? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji już w środę – ­8 lutego o godzinie 15:30 na antenie Radia Fara oraz w sobotę – 18 lutego o 17.00 na antenie KRZ. Jeżeli komuś nie uda się odsłuchać audycji w tych godzinach, to zapraszamy do odwiedzenia strony naszej szkoły, a tam w zakładce: „Audycje” nagrania są dostępne cały czas.

    Pamiętajmy, że należy kochać codziennie tak samo, a nie tylko od święta. Niech Walentynki trwają cały rok!

Martyna Korchowiec

Audycja w radiu FARA

Audycja w Katolickim Radiu Zamość

Comments are closed.
Skip to content