Valladolid- Erasmus + praktyki zagraniczne naszych uczniów zakończone

Czterech uczniów z naszej szkoły zakończyło 3-tygodniowe praktyki  zawodowe w Hiszpanii . W tym wyjeździe,  w ramach projektu Erasmus+, wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich technikum informatycznego: Michał Dydyk , Marcin Wiercioch, Karol  Kuzyk i Błażej Ryba.

Uczniowie Ci  odbywali swoje praktyki w czterech hiszpańskich  firmach t.j.:

Marcin w firmie TOOLS zajmował się tworzeniem stron internetowych oraz aplikacji webowych,

Michał dla firmy Innercomm konfigurował oraz montował sieci oraz naprawiał komputery,

Karol pracował w firmie Invescon zajmującej się montażem i konfiguracją monitoringów oraz alarmów, a także zabezpieczeniem sieci komputerowych przed zagrożeniami cybernetycznymi i zdalnym administrowaniem nimi,

Błażej w firmie Manzana Rota naprawiał sprzęt elektroniczny taki jak tablety, telefony czy smartwatch’e.

Uczniowie w czasie tego wyjazdu poznawali hiszpańską kulturę, kuchnię ,język,  zawierali nowe znajomości , zwiedzali piękne miasto Valladolid, w którym mieszkali w okresie praktyk, a podczas wyjazdów weekendowych mieli  również okazję poznać inne regiony Hiszpanii .

Pod koniec drugiego tygodnia praktyk  uczniowie  zwiedzili  miejscowość Real Sitio de San Ildefonso  słynącą z dawnej letniej rezydencji  Pałacu Królewskiego  z pięknymi ogrodami i fontannami.  Tę całodniową  wycieczkę uczestnicy uznali za  bardzo udaną:

 

“To już dwa tygodnie odkąd odbywamy praktykę w Hiszpanii, bardzo nam się tu podoba, trafiliśmy do świetnych firm, w których pracujemy z niesamowitymi ludźmi, tak samo pozytywnie nakręconymi do pracy i nauki jak my. Wycieczka do pałacu bardzo nam się podobała, pogoda w połączeniu z widokami sprawia, że nie chce się opuszczać tego miejsca…”

Uczniowie z Valladolid

 

Natomiast w ostatnim tygodniu pobytu  w Valladolid , nasza grupa praktykantów, udała się na wycieczkę nad Zatokę Biskajską do miasta Suances. Uczniowie odwiedzili dwie plaże :Los Locos i La Concha.

Gratulujemy uczestnikom  projektu!

Comments are closed.
Skip to content