Święta tuż, tuż!

Uczniowie Zespołu Szkół w Lubaczowie już dziesiąty rok współpracują z Katolickim Radiem Zamość, ale w październiku 2021 roku rozpoczęliśmy również współpracę z Radiem Fara w Jarosławiu. Jak wiadomo, święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego i my postanowiliśmy porozmawiać o tym na antenie.

Chyba każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, iż Boże Narodzenie to cudowny czas, toteż podczas naszej dyskusji wróciliśmy pamięcią do beztroskich wspomnień z dzieciństwa, gdy święta były przepełnione magią. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się, jakie zwyczaje są kultywowane u naszych sąsiadów, gdyż była z nami koleżanka pochodząca z Ukrainy. Zastanawialiśmy się także nad tym, czy możliwe jest połączenie tradycji z nowoczesnością i czy w ogóle warto celebrować święta w rodzinnym gronie.

O Bożym Narodzeniu w kilku odsłonach możecie usłyszeć już wkrótce, ponieważ nasze audycje będą transmitowane w środę14 grudnia o godzinie 15.35 na antenie Radia Fara oraz w sobotę – 17 grudnia o godzinie 17.05 na antenie Katolickiego Radia Zamość. Jeżeli komuś nie uda się odsłuchać w tych godzinach, to zapraszamy do odwiedzenia strony naszej szkoły, a tam w zakładce: „Audycje” nagrania są dostępne cały czas.

Korzystając z okazji, chcemy życzyć Wszystkim Słuchaczom naszych audycji wiary, która może przenosić góry, nadziei, która nigdy nie zgaśnie, miłości, która jest światłem życia! Niech narodziny Chrystusa zwiastują Wszystkim dobrą nowinę! Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Amelia Pałczyńska 

 

Comments are closed.
Skip to content