„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń…” – zakończenie roku szkolnego 2023/2024

    W piątek – 21 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

    O godzinie 8:00 społeczność szkolna wraz z  Dyrekcją uczestniczyła we Mszy Świętej w Konkatedrze, a następnie w akademii na hali sportowej.

    W uroczystości wzięli udział: Dyrektor Szkoły – Pan Andrzej Nepelski, wicedyrektorzy – Pani Barbara Kurek i Pan Janusz Ruper, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie.  Nie zabrakło również znamienitych gości: Wojewody Podkarpackiego – Pana Tomasza  Lorenca, Starosty Powiatu Lubaczowskiego – Pani Barbary Broź, Przewodniczącej Rady Powiatu – Pani Marty Tabaczek, Dziekana Dekanatu Lubaczowskiego – Księdza Andrzeja Stopyry oraz przedstawicielki Rady Rodziców – Pani Małgorzaty Kubiszyn. 

    Dyrektor Szkoły w swoim przemówieniu podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży oraz za pracę na rzecz szkoły i udział w różnorodnych przedsięwzięciach, promujących naszą szkołę w środowisku lokalnym.

    Zaproszeni goście słowa podziękowań skierowali do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi za przekazywanie wiedzy, poświęcony czas, zaangażowanie, okazaną pomoc i wsparcie. Wyrazem wdzięczności były kwiaty złożone na ręce dyrekcji. Przemawiający pogratulowali również uczniom osiągnięcia, jakim jest uzyskanie promocji do  kolejnej klasy oraz życzyli spokojnych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji.    

    Wyjątkowym momentem uroczystości było pożegnanie Pana Dyrektora Andrzeja Nepelskiego, który odchodzi na zasłużoną emeryturę. Wicedyrektorzy – w imieniu własnym, a także grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi i administracji, jak również uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście – podziękowali Panu Dyrektorowi za całokształt działalności na rzecz szkoły, troskę, trud i poświęcenie włożone w nauczanie i wychowanie kilku pokoleń uczniów, a także zaangażowanie oraz dbałość o Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

    Dyrektor Szkoły – Pan Andrzej Nepelski  pełnił funkcję dyrektora od 1992 do 2024 r.. Zawsze miał na uwadze dobro uczniów i pracowników. Starał się jak najlepiej przekazać młodzieży wiedzę i umiejętności, rzetelnie wypełniał zadania spoczywające na dyrektorze szkoły, pokonując wiele trudności na przestrzeni tych trzydziestu dwóch lat. W czasie uroczystego pożegnania Dyrektor Szkoły zabrał zebranych w sentymentalną podróż prezentując zdjęcia oraz dzieląc się swoimi refleksjami z czasu spędzonego w Zespole Szkół, a szczególnie wzruszającym momentem akademii było pożegnanie Sztandaru Szkoły przez Dyrektora Nepelskiego.

    21 czerwca 2024 r. był również ostatnim dniem pracy dla: Pani Doroty Krzowskiej-Ważnej i Pani Janiny Połeć, które także zdecydowały o przejściu na emeryturę. Podczas akademii Pan Dyrektor Nepelski podziękował odchodzącym nauczycielom za pracę w naszej szkole doceniając troskę, cierpliwość i umiejętność przekazywania wiedzy, nie tylko tej naukowej, ale również tej życiowej, zaś Pani Starosta wręczyła odchodzącym nauczycielkom Nagrodę Starosty Powiatu Lubaczowskiego.

    Ważnym elementem programu uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród. Dyrektor pogratulował  uczniom bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów na arenach sportowych. Podziękował za godne reprezentowanie Zespołu Szkół i wzorową postawę. Zaznaczył, iż wartości zdobyte podczas edukacji w szkole średniej na pewno będą przydatne im w dorosłym życiu.

    Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby  odebrać świadectwa.

    Dziękujemy naszym gościom, iż zaszczycili nas swoją obecnością w tym jakże ważnym  dniu dla całej społeczności szkolnej. Gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

    Nauczycielom emerytom dziękujemy za wiele wspólnych lat i życzymy wszystkiego, co najlepsze – zasłużonego odpoczynku, niezawodnego zdrowia i realizacji zamierzonych planów oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Panu Dyrektorowi dziękujemy także za wzorowe kierowanie naszą szkołą przez tyle lat.

    Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Lubaczowie to z bez wątpienia uroczystość pełna emocji – obok radości, śmiechu pojawiły się również łzy wzruszenia. Zapewne na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej…

Comments are closed.
Skip to content