Podaruj krew, uratuj życie! – podsumowanie Akcji Krwiodawstwa

Samorząd Uczniowski oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zespole Szkół w Lubaczowie zorganizował kolejną, drugą już w tym roku szkolnym Akcję Krwiodawstwa pod hasłem „Podaruj krew, uratuj życie!”. Z tego też powodu w dniu 28 lutego 2023 r. ambulans oddziału wyjazdowego RCKiK w Rzeszowie zaparkował przy internacie Zespołu Szkół.

Podczas wtorkowej akcji zgłosiło się 37 krwiodawców, a po wypełnieniu kwestionariusza przebytych chorób, morfologii i badaniu wstępnym przeprowadzonym przez lekarza, zakwalifikowały się 24 osoby, co pozwoliło pozyskać ponad 10,5 litra bezcennego daru, jakim jest krew.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy, a także absolwenci Zespołu Szkół bardzo licznie i chętnie uczestniczą w każdej akcji oddawania krwi w naszej szkole. Ofiarność i wrażliwość na potrzeby innych ludzi jest ogromna, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Dawcom.

Organizowanie tego typu akcji na terenie szkoły ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla pozyskania nowych dawców krwi, ale przede wszystkim ważne są względy wychowawcze. Uczniowie, za względu na sprzyjającą atmosferę oraz wzajemną motywację, łatwiej podejmują decyzje, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi, a tym samym ratować ludzkie życie.

Fotorelację z przeprowadzonej akcji znaleźć można poniżej. Zapraszamy także na naszego TikToka:

https://vm.tiktok.com/ZMYU4W9UF/

 

Przewodniczący SU

Jarosław Ważny

Comments are closed.
Skip to content