Otwarcie cyklu „Spotkań z historią”

   W dniu 15 listopada 2022 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne ciekawe wydarzenie – otwarcie cyklu „Spotkań z historią” czyli wydarzeń (wykładów, prezentacji, debat, dyskusji) przybliżających młodzieży Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kutronia w Lubaczowie kulturę i historię naszego regionu „małej ojczyzny” i ludziach, którzy ją badają, chronią i popularyzują. To również spotkania na których młodzież będzie mogła usłyszeć zwyczajnie historię czyjegoś życia jego sukcesów, porażek i doświadczeń, dzięki którym każdy z nas będzie mógł się czegoś nauczyć, zainspirować oraz wyciągnąć wnioski. 

   Tematyka pierwszego spotkania dotyczyła naszego patrona. Naszym gościem był Pan Adam Łazar nauczyciel, historyk, regionalista, społecznik, dziennikarz autor ponad 3 tysięcy publikacji o tematyce historycznej i religijnej, ale przede wszystkim autor biografii naszego patrona. W wystąpieniu „Gen. Józef Kustroń – bohater – patron – wzór?” przedstawił biografie oraz kulisy powstania książki.

   W drugiej części spotkania Pan Marcin Łabisz zainicjował debatę, której motywem było pytanie „Czy bohater z przeszłości może być współczesnym autorytetem”. Nasi koledzy z klas (2Ti, 4d, 4Tep) wraz z Panem Adamem i Panem Marcinem próbowali odpowiedzieć na nurtujące nas pytania  m. in. czy autorytety we współczesnym świecie są nam potrzebne, gdzie ich szukać, co nam dziś imponuje i wiele innych. Na pełną relacja z tego wydarzenia zapraszamy już wkrótce, będzie można ją obejrzeć na stronie naszej szkoły w zakładce „Spotkania z historią” polecamy i zapraszamy na kolejne już w styczniu.

Comments are closed.
Skip to content