O solidarności z Ukrainą – tym razem na antenie Radia Fara

W środę – 27 marca br. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się do Jarosławia, gdzie na antenie Radia Fara nagrali kolejną audycję z cyklu: „Szkoła miłości”.

Tematem rozmowy była obecna sytuacja w Ukrainie. Uczniowie przedstawili swoje spostrzeżenia i wnioski w odniesieniu do tych wydarzeń oraz wymienili poglądy dotyczące istoty pomocy. Cała rozmowa przebiegała z dwóch perspektyw – uczniów z Polski oraz uczniów pochodzących z Ukrainy, którzy mieszkają w internacie przy Zespole Szkół. Tym razem przed mikrofonem zasiedli: Natalia Leus, Anastasiia Voronchuk, Viktoria Tsybrovska i Jarosław Ważny. Audycję prowadziła pani Edyta Świstowicz-Mazur.

Uczniowie zauważyli, że to, co dzieje się w Ukrainie przez ostatnie dwa miesiące, dotyka nie tylko ludność ukraińską, ale również Polaków. Wszyscy czują tę niepewność jutra, zagrożenie. Jest to bardzo trudny czas, dlatego musimy się otworzyć i okazać pomoc tym ludziom w tak trudnym dla nich czasie. Wszyscy staramy się im pomóc, każdy na miarę swoich możliwości. Ci, którzy uciekają przed wojną, mogą liczyć tylko na pomoc innych. Do tej pory Polacy nie zawiedli. Te wydarzenia uświadomiły nam wiele rzeczy. Wszyscy zobaczyliśmy, że w trudnym czasie potrafimy się zmobilizować i zjednoczyć.

Niesiona pomoc ma teraz ogromną wartość, jednak powinniśmy pamiętać, że należy pomagać nie tylko w tak trudnym czasie, ale również na co dzień, ponieważ zawsze ktoś potrzebuje pomocy. Pomaganie daje siłę! Nikt nie sądził, że kiedykolwiek będziemy musieli przechodzić przez tak dramatyczne wydarzenia. Musimy mieć nadzieję, że to wszystko jak najszybciej się skończy i ludność ukraińska znów będzie mogła czuć się bezpiecznie w swoim kraju.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Radia Fara już w najbliższą środę – 11 maja o godz. 13.30 lub na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Audycje tworzone przez uczniów”.

Jarosław Ważny

Comments are closed.
Skip to content