O procesie mediacyjnym… – tym razem na antenie KRZ

     20 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. To bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu świąt nietypowych, bowiem uświadamia społeczeństwo, że wiele spraw można rozwiązać drogą ugodową, dlatego też w czwartek – 10 października 2022 roku uczniowie i uczennice Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia nagrali audycję z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…” poświęconą właśnie mediacji.

     W dyskusji udział wzięli: Karolina Lorenc, Natalia Osztap, Martyna Korchowiec, Aleksandra Żak, Michał Sikorski i Radosław Butyński. Uczniowie mieli możliwość wyrażenia swojego zdania na temat procesu mediacyjnego, ale również była okazja ku temu, aby powspominać zeszłoroczny Szkolny Tydzień Mediacji, który w tym roku będzie obchodzony w naszej szkole po raz drugi.

     Mamy nadzieję, że każdy słuchacz – niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie w niej coś dla siebie, dlatego serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji już w najbliższą sobotę – 15 października o godzinie 17.05 na antenie Katolickiego Radia Zamość lub na stronie naszej szkoły w zakładce „AUDYCJE realizowane przez uczniów”.

Aleksandra Żak

Comments are closed.
Skip to content