18 lis 2017

PROJEKT „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

Biblioteka szkolna zgłosiła akces naszej szkoły w projekcie „Upoluj swoją książkę” i zostaliśmy zweryfikowani pozytywnie! Dzięki udziałowi w projekcie w dniach 2-30 listopada br. wszyscy uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków
i audiobooków.

 

Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organizatorem jest Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com.

Zaproszono do niej najpopularniejszych polskich youtuberów i zaplanowano konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Uwaga!
Już niedługo w naszej szkole pojawią się specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, na miesiąc otrzymacie darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Wszystkich bez wyjątku gorąco zapraszamy do udziału.