„Młodzi…, o młodych…, dla młodych…” – tym razem o sytuacji w Ukrainie…

„Młodzi…, o młodych…, dla młodych…” – tym razem o sytuacji w Ukrainie…

W środę – 30 marca br. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie wraz z kolegami z Liceum Ogólnokształcącego nagrali kolejną audycję z cyklu: „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”. Tym razem mogliśmy porozmawiać o nadchodzących świętach Wielkiej Nocy, a także o sytuacji panującej w Ukrainie.

Przed mikrofonem zasiedli: Julia Wawrzoszek, Małgorzata Furgała, Viktoria Tsybrovska oraz nasi koledzy z liceum: Anna Huk i Ivan Tkalenko.

Podczas spotkania podjęty został temat zbliżających się świąt oraz sytuacji za naszą wschodnią granicą i jej wpływu na życie młodych ludzi. Mówiliśmy o tym, jak uchodźcy z Ukrainy zostali przyjęci przez Polaków, o naszych osobistych doświadczeniach i przeżyciach po przekroczeniu granicy, a także o tym, jak radzimy sobie w tej trudnej sytuacji.

Nigdy nie brałam udziału w nagrywaniu audycji, dlatego na początku byłam nieco zdenerwowana, jednak po zakończeniu spotkania bardzo się cieszyłam, iż dane mi było spróbować swoich sił przed mikrofonem i powiedzieć o tym, jak to wygląda ze strony młodych ludzi.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość już w najbliższą sobotę – 16 kwietnia o 17:05 na antenie Katolickiego Radia Zamość lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „Audycje tworzone przez uczniów”.

                                                                                                  Viktoria Tsybrovska

 

Comments are closed.
Skip to content