„Jedno jest w życiu szczęście – kochać i być kochanym”

Dzień 14 lutego, w którym corocznie w wielu krajach świata obchodzone jest święto zakochanych, stwarza dobrą okazję, aby zatrzymać się i spojrzeć na to, co w życiu najważniejsze. Wyrażanie sympatii i ciepłych słów nie zawsze jest wystarczająco wyeksponowane w codziennym życiu, kiedy głównie zajęci jesteśmy innymi obowiązkami. Walentynki stały się zatem pretekstem do wyjątkowego świętowania i radosnego spędzenia wspólnego czasu przez zakochanych oraz okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. W tym roku 14 lutego przypada w pierwszy dzień ferii zimowych, na które każdy z utęsknieniem czekał już od dawna. Pozwala to na rozpoczęcie przerwy od nauki w szczególnej atmosferze. 

Niekiedy stawiamy przed sobą pytania: Czym jest miłość? Jak rozpoznać miłość? Jak być szczęśliwym i jak sprawić, że inni będą szczęśliwi? Jak kochać i być kochanym? Te pytania z pozoru wydają się proste, ale jednak nie każdy potrafi na nie odpowiedzieć. 

Wśród wszystkich ludzkich potrzeb, pragnienie miłości zajmuje miejsce uprzywilejowane. Każdy z nas chce przecież kochać i być kochanym. Spragnieni prawdy w temacie tak delikatnym, kruchym, powinniśmy sami choć przez chwilę zastanowić się, jak wiele w naszym życiu znaczy miłość i jak wielki ma wpływ na kształtowanie naszej osobowości. 

Życzymy udanych Walentynek oraz wesołych i bezpiecznych ferii! 

Cytat: George Sand – „Jedno jest w życiu szczęście – kochać i być kochanym”

Comments are closed.
Skip to content