XIV edycja Programu Talent Powiatu Lubaczowskiego już za nami!

Czym uczniowie Zespołu Szkół im. generała Józefa Kustronia w Lubaczowie wyróżnili się w roku szkolnym 2022/2023?

W naszej szkole wiele się dzieje. O tym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W ubiegłym roku szkolnym uczyło się w naszej szkole 908 uczniów w 35 oddziałach – i to jest nasz pierwszy ogromny sukces!

Do sukcesów możemy zaliczyć także I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Solidarna Szkoła” Fundacji Świętego Mikołaja. Warto dodać, że tytuł laureata otrzymaliśmy już po raz siódmy, a po raz piąty zajmujemy 1 miejsce w Polsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Dzięki idei stypendialnej uczniowie otrzymują stypendia za wyniki w nauce, osiągnięcia i zaangażowanie społeczne, mogąc tym samym rozwijać swoje talenty.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce otrzymało w ubiegłym roku szkolnym trzech naszych uczniów. Podobnie było w przypadku Stypendium Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

We wrześniu 2023 roku zakończony został projekt „Mobilni teraz – kreatywni w przyszłości” w ramach programu Erasmus +. Projekt ten zakładał dwa wyjazdy czterdziestu uczniów naszej szkoły na trzytygodniowe staże w zagranicznych firmach i to również uważamy za niebywałe osiągnięcie!

W Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie zostały przyznane nagrody w konkursie „Biznes Klasa 2022” i Zespół Szkół w Lubaczowie również został nagrodzony!

         W naszej szkole działa firma uczniowska „E-grosik”, będąca pokłosiem projektu „Przedsiębiorczy uczeń kluczem do sukcesu” w ramach programu „Bank ambitnej młodzieży”.

Sukcesem dla społeczności Zespołu Szkół jest także dziesięcioletnia współpraca z Katolickim Radiem Zamość, w ramach której co miesiąc uczniowie naszej szkoły nagrywają audycje z cyklu „Młodzi, o młodych, dla młodych”.

Warto zaznaczyć, iż już trzeci rok współpracujemy także z Radiem Fara w Jarosławiu tworząc audycje z cyklu „Szkoła miłości”.  Dzięki temu uczniowie naszej szkoły próbują swoich sił przed mikrofonem – doskonaląc tym samym warsztat młodego dziennikarza.

W tym roku już po raz czwarty została zorganizowana w Zespole Szkół Gala Przedsiębiorczości, podczas której mieliśmy przyjemność gościć Pana Adama Górala – założyciela i prezesa firmy Asseco Poland.

W szkole działają także: Szkolne Koło Caritas oraz Szkolny Klub Krwiodawstwa „Rh+”,  które poprzez udział w licznych przedsięwzięciach świadczą pomoc potrzebującym, ratując niejedno życie.

Już od wielu lat szkoła współpracuje również z Fundacją DKMS – czyli  międzynarodową organizacją zajmującą się rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Miło nam poinformować, że jeden z naszych uczniów został Dawcą i ma brata bliźniaka.

„ZS-owy Bazarek” to pewnego rodzaju novum – nie tylko dla społeczności szkolnej, ale i dla mieszkańców Lubaczowa. Zbierając różne rzeczy od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także społeczności lokalnej, a następnie sprzedając je, dajemy im nowe życie. Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem i nie tylko zasiliła stypendialne subkonto Zespołu Szkół, ale również – zebrana suma została podwojona przez  Fundację Świętego Mikołaja w ramach prowadzonej akcji „Stypendium od Serca”.

I właśnie tym sposobem –  wspólnymi działaniami budujemy „Solidarną Szkołę”.

Jak widać, w Zespole Szkół w Lubaczowie są organizowane liczne akcje motywujące młodych ludzi do pracy dobroczynnej i to uważamy za szczególne osiągnięcie, a o tym, iż młodzież naszej szkoły jest bardzo wrażliwa i chętna do pomocy innym, nie trzeba nikogo zapewniać

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych w XIV edycji Programu Talent Powiatu Lubaczowskiego.

              W środę – 13 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się Gala prezentująca podsumowanie XIV edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”.

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów, którzy łącznie otrzymali 14 talentów. MECENASEM TALENTU została Pani Edyta Świstowicz-Mazur – nauczycielka języka polskiego.

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

Zofia HorywnikI opw

Brązowy Talent w kategorii: ARTYSTA

Srebrny Talent w kategorii: NAUKOWIEC

Brązowy Talent w kategorii: SPORTOWIEC

Srebrny Talent w kategorii: SPOŁECZNIK

Krzysztof JanczuraI opw

Brązowy Talent w kategorii: SPORTOWIEC

Brązowy Talent w kategorii: SPOŁECZNIK

Konrad JastrzębskiI opw

Brązowy Talent w kategorii: SPORTOWIEC

Konrad ChomyszynI Tbg

Złoty Talent w kategorii: SPOŁECZNIK

Brązowy Talent w kategorii: ARTYSTA

Stefan Kaciuba –  I Tbg

Brązowy Talent w kategorii: SPORTOWIEC

Brązowy Talent w kategorii: SPOŁECZNIK

Michał StelmachII Ti

Srebrny Talent w kategorii: SPORTOWIEC

Jakub LechocińskiII Ti

Srebrny Talent w kategorii: NAUKOWIEC

Wiktoria Wojtuch –  IV Te

Złoty Talent w kategorii: NAUKOWIEC

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

                                                                                

Źródło: powiatlubaczowski.pl

Comments are closed.
Skip to content