Erasmus+ Zajęcia z języka angielskiego …

Erasmus+

Zajęcia z języka angielskiego z elementami wiedzy
o Hiszpanii

Uczestnicy projektu, zakończyli zajęcia z języka angielskiego zawodowego z elementami wiedzy o Hiszpanii. Lekcje, odbywające się w ramach przygotowania do wyjazdu na staże, miały na celu doskonalenie słownictwa zawodowego z języka angielskiego, jak również zaznajomienie uczestników z kulturą i obyczajami mieszkańców tego kraju. Dodatkowym atutem tych zajęć była nauka podstawowych zwrotów z języka hiszpańskiego.

Zagadnienia podejmowane na 30 lekcjach uwzględniały sztukę autoprezentacji, pisanie CV i listu motywacyjnego. Poznawali i stosowali w praktyce słownictwo specjalistyczne z języka angielskiego związane z różnymi zawodami.  Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w symulowanej rozmowie kwalifikacyjnej i doskonalić sztukę negocjacji.
W części poświęconej kulturze Hiszpańskiej zostali zapoznani z podstawowymi faktami dotyczącymi mentalności Hiszpanów, geografii i kuchni kraju, który przyjdzie im odwiedzić, jak również z podstawowymi zwrotami w języku hiszpańskim. Uczestnicy omawiali również najważniejsze święta i tradycje. Niewątpliwą atrakcją była możliwość spróbowania kuchni hiszpańskiej, a zwłaszcza przekąsek zwanych Tapas.

Comments are closed.
Skip to content