Erasmus+ „Mobilni teraz – kreatywni w przyszłości” Kolejna grupa na praktykach w Walencji

W dniu 12 czerwca druga grupa stażystów wyjechała do Hiszpanii na praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+. Przed wyjazdem odbyły się zajęcia przygotowawcze:

  • z technik autoprezentacji (5 h), na których, za pomocą odgrywanych scenek, ćwiczeń i pracy grupowej, uczniowie uczyli się metod zaprezentowania swoich mocnych stron potencjalnym pracodawcom;
  • z języka angielskiego z elementami wiedzy o kulturze Hiszpanii (30 h), tym razem z powodu pandemii realizowane na platformie Teams i obejmujące dwa bloki tematyczne – naukę języka angielskiego zawodowego oraz kulturoznawstwo hiszpańskie wraz z nauką podstawowych słów i zwrotów w języku hiszpańskim;
  • z pedagogiem (5 h), prowadzone w formie warsztatów, podczas których rozmawiano o tym jak radzić sobie
    z rozłąką z najbliższymi oraz w jaki sposób zaadaptować się do życia i pracy w innym kraju;
  • bhp (2 h), obejmujące przypomnienie zasad bezpieczeństwa i higieny w miejscu praktyk.

Przed wyjazdem zostało również zorganizowane spotkanie informacyjne, w którym udział wzięli: dyrektor Zespołu Szkół p. Andrzej Nepelski, koordynator projektu- p. Karolina Radnik Sawińska, opiekunowie podczas wyjazdu:
p. Dorota Milo, p. Dorota Mozol- Borowiec, p. Krystian Motyka oraz uczniowie wraz z rodzicami.

Na spotkaniu wypełniono niezbędne dokumenty, przedstawiono szczegółowo informacje na temat miejsc pracy, zakwaterowania, wycieczek, obowiązków uczniów podczas pobytu w Walencji oraz udzielono odpowiedzi na pytania uczniów oraz rodziców dotyczące wyjazdu.

Siedemnastu uczniów z Technikum: Informatycznego, Logistycznego, Ekonomicznego, Mechanicznego
i Budowlanego wraz z opiekunami, w niedzielę wieczorem wylądowało w Walencji i skierowało się do miejsca zakwaterowania, gdzie czekała na nich przedstawicielka firmy Universal Mobility, p. Margareta Sobczak.

Kolejny dzień upłynął na poznaniu miejsc stażu oraz trasy, którą należy pokonać aby tam dotrzeć. Po południu uczestnicy udali się na pierwszą wycieczkę po Walencji. Podczas spaceru po mieście przewodnik z biura Universal Mobility, opowiadał o najważniejszych miejscach, które każdy powinien zobaczyć. Zwiedzono m.in. arenę walk byków, potocznie nazywaną koloseum, okolice ratusza, katedry, giełdy jedwabiu, które są wpisane na międzynarodową listę UNESCO. Następnymi punktami wycieczki były dworzec kolejowy w którym znajduje się wystawa opisująca dzieje Walencji na przestrzeni wieków oraz okolice miejskiego targu, gdzie sprzedawane są lokalne produkty pochodzące z miejscowych upraw. Ostatnim punktem wycieczki była najwęższa kamienica
w Europie.

Po oswojeniu się z nowym środowiskiem, logistycy zajmowali się m.in. porządkowaniem towaru na regałach
i drukowaniem etykiet z cenami oraz zakładaniem zabezpieczeń na produkty o większej wartości. Z kolei budowlaniec m.in. wznosił ścianki działowe i tynkował ściany. Czas wolny nasi stażyści najchętniej spędzali na walenckiej plaży.

W sobotę o godz.9:00 grupa udała się na wycieczkę do kurortu Calpe na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie zwiedzono rezerwat przyrody Fuentes de l’Algar, a następnie oddano się urokom plażowania

W niedzielę odbyła się kolejna wycieczka, tym razem do walenckiego Miasteczka Sztuki i Nauki, czyli do kompleksu budowli, z planetarium, oceanarium i muzeum nauki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do odwiedzenia naszego bloga i profilu na Facebooku:

Blog: https://mobilniterazzslubaczow.blogspot.com/2022/04/104-304.html

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/erasmuslubaczow

Pobyt w Hiszpanii obfituje w niesamowite przeżycia. Niedługo kolejna relacja z pięknej, upalnej Walencji!

Comments are closed.
Skip to content