Erasmus + „ Mobilni teraz kreatywni w przyszłości” – Powrót pierwszej grupy stażystów

   Dobiegła końca pierwsza tura wyjazdów na staże zawodowe do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+. Od 20 marca do 9 kwietnia, uczniowie z Technikum: Budowlanego, Mechanicznego, Logistycznego, Ekonomicznego i Informatycznego zdobywali nowe umiejętności zawodowe oraz wykorzystywali zdobytą w szkole wiedzę w praktyce w firmach na terenie Walencji. Początkowe trudności, takie jak skomplikowany dojazd do pracy, bariera językowa i sprostanie nowym obowiązkom w miejscach praktyk, zostały pokonane a nasi stażyści, z każdym dniem, czuli się coraz pewniej w nowych realiach.

   Podczas wyjazdu, nasza grupa wraz z opiekunami zwiedziła wiele pięknych miejsc podczas wycieczek zorganizowanych przez firmę partnerską Universal Mobility SL. Miasteczko Sztuki i Nauki, czyli kompleks interesujących architektonicznie budynków o obłych kształtach, kryjące w sobie największe w Europie oceanarium, planetarium, muzeum nauki oraz halę widowiskową zaimponowało uczestnikom mobilności różnorodnością atrakcji, dzięki którym spędzili oni miło czas.

   Stażyści zwiedzili również Cuencę, czyli miasto nad przepaścią, w którym znajdują się budynki „zawieszone” przy krawędziach klifu. Ta malownicza miejscowość została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachwycające były również miejscowości Altea, z charakterystyczną białą zabudową i piękną architekturą, park krajobrazowy Encantada oraz nadmorski kurort Calpe, gdzie praktykanci zażywali kąpieli słonecznych i morskich.

   Czas wolny upływał uczniom na wycieczkach na pobliskie plaże, poznawaniu miasta podczas spacerów i gry miejskiej oraz na zabawach integracyjnych i smakowaniu hiszpańskich dań.

 Przed wyjazdem odbył się uroczysty obiad, w trakcie którego uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk w ramach projektu ERASMUS+ „Mobilni teraz, kreatywni w przyszłości” oraz zaświadczenia uczestnictwa w kursie języka hiszpańskiego. Spotkanie to było okazją do podsumowania czasu spędzonego w Walencji oraz delektowania się lokalnym specjałem, jakim jest Paella Valenciana.

   Okres 3 tygodni stażu upłynął bardzo szybko. Był to czas zdobywania nowych doświadczeń zawodowych, poznawania ludzi i kultury hiszpańskiej. Uczestnicy staży wielokrotnie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce i jeszcze bardziej uświadomić sobie jak ważnym elementem są kompetencje językowe. Niezwykle cennym doświadczeniem była podróż samolotem oraz poruszanie się przy pomocy różnych form komunikacji w dużym mieście. Nabyte w ten sposób umiejętności ułatwią naszym uczniom podróżowanie w przyszłości.

   Zapraszamy do odwiedzenia bloga poświęconego projektowi oraz strony na Facebooku do których linki znajdują się poniżej:

https://mobilniterazzslubaczow.blogspot.com/2022/04/104-304.html

https://www.facebook.com/erasmuslubaczow

Comments are closed.
Skip to content