Dzień Otwarty Szkoły

     W ostatnim dniu marca mieliśmy przyjemność gościć w ramach Dnia Otwartego szkoły ósmoklasistów z powiatu lubaczowskiego wraz z ich wychowawcami, opiekunami i rodzicami.

Naszych gości przywitał pan dyrektor Andrzej Nepelski, który przedstawił krótką informację o szkole, opowiedział o rozpoczętej procedurze uzyskiwania pozwolenia na uruchomienie od przyszłego roku szkolnego klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego oraz życzył uczniom klas ósmych udanych wyborów dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Głos zabrała również p. Teresa Richter – kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Lubaczowie. Opowiedziała ona o korzyściach zdobywania zawodu w firmie rzemieślniczej przez uczniów Branżowej Szkoły I stopnia do których należą m.in. możliwość kształtowania umiejętności praktycznych pod okiem pracodawcy oraz otrzymywanie przez uczniów wynagrodzenia za swoją pracę.

     Głównym celem udziału młodzieży szkół podstawowych w Dniu Otwartym było jak najlepsze poznanie oferty edukacyjnej szkoły na  rok szkolny 2023/2024, dlatego też zaprezentowaliśmy film promocyjny szkoły przygotowany przez naszych uczniów oraz zaprosiliśmy ósmoklasistów na „Job Fashion Show” czyli Pokaz mody pracowniczej. W pokazie uczniowie techników: ekonomicznego, logistycznego, mechanicznego, budowlanego, hotelarskiego, logistycznego, informatycznego, geodezyjnego oraz Branżowej Szkoły I stopnia w zawodach: mechanik samochodowy i operatora obrabiarek sterowanych numerycznie prezentowali dress code swojego zawodu. Ponieważ nowością w ofercie Zespołu Szkół na nadchodzący rok szkolny jest Liceum Ogólnokształcące o profilu sportowym w specjalności piłka nożna na pokazie nie mogło zabraknąć mody sportowej. Nieodłącznym elementem sportu jest kibicowanie, więc nasz „Job Fashion Show” zakończył energetyczny pokaz cheerleadingu.

     W trakcie Dnia Otwartego udało nam się uzyskać bezpośrednie połączenie z naszymi uczniami: Kacprem i Pawłem, którzy właśnie odbywają praktyki zagraniczne w Atenach w ramach programu ERASMUS+. W trakcie rozmowy z panem dyrektorem Andrzejem Nepelskim nasi stażyści opowiedzieli jak wyglądają takie praktyki, czym się zajmują w trakcie dnia oraz jak spędzają czas wolny.

     Po zakończeniu części oficjalnej młodzież klas ósmych miała możliwość uzyskania dodatkowych informacji o szkole poprzez odwiedzenie przygotowanych na hali sportowych stoisk. Na stoiskach prezentowano zarówno kierunki kształcenia z oferty szkoły, ale też informacje o stypendiach uzyskiwanych przez uczniów Zespołu Szkół, programie ERASMUS+, działalności Internatu i samorządu uczniowskiego. Jak co roku swoje stanowisko prezentował przedstawiciel pracodawców, z którymi współpracuje szkoła – p. Tomasz Hawrylak z firmy Instal Center. Była to okazja do rozmów i zadawania pytań, zarówno nauczycielom, jak i uczniom naszej szkoły. Na każdym ze stoisk na ósmoklasistów czekały gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Na hali było gwarnie i wesoło. Można było zrobić sobie zdjęcie w szkolnej fotobudce, fryzurę u uczennic klasy wielozawodowej w zawodzie fryzjer, skosztować pysznych gofrów serwowanych przez kucharzy i cukierników, a nawet potańczyć.

Żeby lepiej poznać bazę dydaktyczną szkoły ósmoklasiści pod opieką naszych uczniów i nauczycieli udali się na zwiedzanie budynków szkoły.

     Był to dzień pełen wrażeń zarówno naszych gości, jak i dla nas. Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że z częścią z was spotkamy się w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia.

Comments are closed.
Skip to content