Dzień otwarty na Politechnice Rzeszowskiej

     Uczniowie klas maturalnych: budowlanych i geodezyjnych, 7 października uczestniczyli w dniach otwartych na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

     Spotkanie rozpoczęło się od wykładu na temat kierunków kształcenia, wymagań maturalnych koniecznych do przyjęcia na uczelnię, jak również perspektyw zatrudnienia i rozwoju po ukończeniu studiów. Najciekawszą częścią spotkania była możliwość zwiedzenia najnowocześniejszych laboratoriów, gdzie został zaprezentowany sprzęt wykorzystywany podczas zajęć ze studentami i w badaniach naukowych. Zwiedziliśmy m.in. Laboratorium Badań Konstrukcji, Laboratorium Materiałów Budowlanych, Laboratorium Fizyki Budowli, Laboratoria z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska, Laboratorium Mechaniki Płynów. Uczniom naszej szkoły najbardziej przypadło do gustu Laboratorium Bezpieczeństwa Systemów Transportowych, gdzie mieli okazję wypróbować symulator jazdy samochodem ciężarowych. Oczywiście nie obyło się to bez wielu kolizji drogowych.

     Wizyta zakończyła się spacerem po miasteczku akademickim a najbardziej uważni uczniowie zdobyli upominki w konkursie z nagrodami.

Comments are closed.
Skip to content