4 TL w firmie logistycznej NOSTRA TRADE MŁYNY

10 pażdziernika klasa 4 techniku logistycznego  odbyła praktyczną lekcję logistyki z zakresu obsługi magazynów w firmie NOSTRA TRADE MŁYNY , której magazyn znajduje się  w okolicach przejścia granicznego w Korczowej.

Firma działa w sektorze produktów szybkozbywalnych [FMCG] i   zajmuje się handlem B2B w małym, średnim i dużym hurcie. Realizuje transakcje eksportowe, wewnątrzwspólnotowe  oraz poza UE.

W stałej ofercie posiada dwa tysiące pozycji z zakresu kaw, słodyczy, produktów spożywczych, artykułów higienicznych oraz chemii gospodarczej.

Nasi uczniowie mieli okazją poznania  magazynu i wraz z pracownikami logistyki zapoznania się z procesem pracy, realizacją i obsługą zamówień,  kompletacją zamówień, dokumentacją magazynową.

Tak duży obszar działania firmy miedzy innymi do Stanów Zjednoczonych, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, po teren Europy uzmysłowił naszym uczniom jak ważny jest logistyk w ogólnoświatowej realizacji dostaw i zaopatrzenia.

Dodatkowo przemiła obsługa magazynu w postaci pracowników logistyki pokazuje jak wygląda współpraca wewnątrz magazynu, jak ważna jest korelacja wszystkich czynności magazynowych aby firma mogła działać na tak dużym obszarze jakim jest logistyka światowa.

Być może to właśnie nasi uczniowie będą kiedyś tworzyć tą wielką logistykę .

Comments are closed.
Skip to content