Sobota, 18 listopada 2017 godzina 0:07

szczęśliwy numerek I | dzisiaj: - jutro: - szczęśliwy numerek II | dzisiaj: - jutro: -
Rzeszów
-5°C

Szkoła >> Michał Kurek


Michał Kurek - uczeń klasy o profilu matematyczno-geograficznym

 

Nazywam się Michał Kurek i jestem uczniem pierwszej klasy o profilu matematyczno-geograficznym z rozszerzonym językiem angielskim w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie w klasie akordeonu z dodatkowym fortepianem. Moim hobby jest muzyka - śpiewam w chórze i solowo od dziesiątego roku życia. Interesuję się literaturą - sam również piszę prozę i poezję. W przyszłości planuję zdawać do szkoły teatralnej -chciałbym się dostać na Akademię Teatralną w Warszawie. Wybrałem tę szkołę, gdyż uważam, że jest to jedyna szkoła w powiecie lubaczowskim, w której mam możliwości kształcenia się w każdej dziedzinie - niezależnie od wybranego profilu. Jestem uczniem z profilu ścisłego, a mogę uczestniczyć w zajęciach teatralnych z zawodowymi aktorami, pracującymi na co dzień w teatrze w Rzeszowie. Aktorstwo jest dla mnie czymś więcej niż pasją, czymś więcej niż sposobem na zabicie nudy - to coś, czym chciałbym się zajmować każdego dnia, wymarzony zawód. Od września 2010 roku występuję w zespole teatralnym "Strata czasu", który początkowo miał być tylko formą spędzania wolnego czasu, i który sam założyłem, będąc jeszcze w gimnazjum. Od niedawna zespół zaczął funkcjonować publicznie.

Od kiedy jestem w Zespole Szkół w Lubaczowie zdobyłem w swojej dziedzinie wiele nagród, m.in. II miejsce w Przeglądzie Kabaretowym "Kabaretonik 2011" - Lubaczów, I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Looking for Talents" - Oleszyce 2011, I miejsce w konkursie "Recytator Roku 2011" - Lubaczów, wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w "XXI Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury tworzonej na obczyźnie - od Mickiewicza do Miłosza" - 2011, III miejsce w Konkursie Recytatorskim im. K.K. Baczyńskiego, II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Looking for Talents" - Oleszyce 2011, ...

Obecnie przygotowuję się do Eliminacji Regionalnych 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Przemyślu, a także do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa w Lubaczowie. Szkoła bardzo pomaga mi w przygotowaniach, promuje mnie, a nauczyciele chętnie udzielają wskazówek.

Michał Kurek


 

Zespół teatralny "STRATA CZASU" w obiektywie podczas I Koncertu Noworocznego "Uczniowie - Rodzicom"

 

"SREBRNA BECZKA ŚMIECHU" - za zajęcie II miejsca w V PRZEGLĄDZIE SZTUKI ROZRYWKOWEJ "KABARETONIK", kategoria skecz, kabaret pt. "Pieśni biesiadne" dla zespołu teatralnego "STRATA CZASU"

 

Montaż słowno - muzyczny "Jan Paweł II - człowiek modlitwy"

 

III miejsce w XXV Ogólnopolskim Turnieju Wierszy Jednego Poety - Przemyśl, 10 grudnia 2011

 

III miejsce w XIV Ogólnopolskim Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego "O złotą szpilę" - Przemyśl, listopad 2011

 

WIECZORNICA POETYCKA

 

NASZ CZŁOWIEK W NIEBIE! TO NIEZWYKŁE I WZRUSZAJĄCE!

 

Wyróżnienie w X regionalnym konkursie recytatorskim im. Jerzego Hordyńskiego - Jarosław, październik 2011

 

Zakwalifikowani do Finału XXVII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

 

I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim - Oleszyce 2011

 

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego -"Łowcy Talentów"


Adres szkoły | Autorzy strony | Poczta | Linki | Polityka Cookies |

Copyright © ZS Lubaczów 2002 - 2013.