Piątek, 17 listopada 2017 godzina 23:56

szczęśliwy numerek I | dzisiaj: 7 jutro: - szczęśliwy numerek II | dzisiaj: 20 jutro: -
Rzeszów
-5°C

Szkoła >> Aktualności >> 2017

PRACOWITE WAKACJE DLA UCZNIÓW TECHNIKUM I ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

Dodano: Wtorek, 12 września 2017 godzina 12:48, przez: Redaktor

Koniec roku szkolnego. WAKACJE. Każdy z uczniów czeka na ten czas z utęsknieniem, aby odpocząć od szkoły, nauki a jednak znalazły się wyjątki. Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie w ramach podpisanych umów z pracodawcami z terenu Lubaczowa, Łańcuta i Rzeszowa skierowali swoje pierwsze kroki do firm i przedsiębiorstw, aby sprostać wyzwaniu w pierwszej pracy.

W miesiącu lipcu i sierpniu - łącznie  47 uczniów technikum i  szkół zawodowych z Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia odbywało staże i praktyki zawodowe u pracodawców. Uczniowie  zdobywali nowe umiejętności praktyczne  i doświadczenie niezbędne do podjęcia przyszłej pracy zawodowej. Mogli oni sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w szkole w rzeczywistych warunkach pracy za którą otrzymali wynagrodzenie

Zespół Szkół im. gen. J. Kustronia składa serdeczne podziękowania firmom i przedsiębiorstwom, gdyż to przede wszystkim ich zaangażowaniu  uczniowie mają poczucie zadowolenia  w zmaganiach z pierwszą pracą. Dali oni młodzieży możliwość rozwijania swojej pasji i zainteresowań. Zdobyte umiejętności praktyczne staną się  bowiem kapitałem i ułatwią w przyszłości zajęcie lepszej pozycji na rynku pracy.

Cenna jest każda forma aktywności zawodowej. Zdobyte w ten sposób doświadczenie może przygotować uczniów do przyszłej pracy i pozwoli na zapoznanie się z zasadami, według których funkcjonuje firma bądź przedsiębiorstwo. Warto podkreślić że uczniowie brali udział w stażach i praktykach zawodowych o profilu działania zgodnym z obraną przez nich specjalizacją.

Uczniowie   technikum geodezyjnego rozwijali swoje umiejętności w firmie GEOS Usługi Geodezyjno- Kartograficzne Szymon Ozimek w Lubaczowie , technikum budowlanego-  w firmie BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk Lubaczów a  technikum logistycznego doskonalili  swoje umiejętności  w firmie spedycyjno- transportowej TSM SEAD-CAR Sp. zo.o w Łańcucie oraz OMEGA PILZNO Podkarpacki Park Logistyczny Magazyn w Jasionce. Informatycy udali się do firm informatycznych i agencji reklamowych z Rzeszowa takich jak Aberit Piotr Bereziewicz, Agencja Reklamowa BOGACZEWICZ, MOONBITE Sp.zo.o Paweł Baszak oraz firmy EJMAX Spółka Jawna E.Bogusz i Wspolnicy w Lubaczowie. Dla uczniów technikum ekonomicznego swoje drzwi otworzyły biura rachunkowe m.in. Biuro Rachunkowe SUBIEKT, Biuro Rachunkowe „ANNA” Ubezpieczenia Anna Kot oraz Biuro Rachunkowe EKSPERT Sp. zo.o.

Natomiast uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej swoje praktyczne umiejętności rozwijali zgodnie z wybraną specjalizacją. Fryzjerzy wzmacniali swoją fryzjerską pasję  w Salonach Fryzjerskich „AFRODYTA” Beata Adamek z Narola oraz  Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Stanisława Juźko z Lubaczowa. Sprzedawcy podnosili swoje kompetencje w sklepie Delikatesy Centrum HDi H Tomasz Dańczuk Lubaczów.

Staże i praktyki zawodowe odbywały się w ramach realizowanego projektu „Innowacyjne rozwiązania w systemie kształcenia zawodowego szansa na rynku pracy w powiecie lubaczowskim” Oś Priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


Adres szkoły | Autorzy strony | Poczta | Linki | Polityka Cookies |

Copyright © ZS Lubaczów 2002 - 2013.